Okna jako malovaná – kouzelná vánoční atmosféra za pár korun

Přemýšlíte, jak v předvánočním čase originálně vyzdobit okna a přenést tak trošku jiskřivé, vánoční atmosféry vašeho domova i ven? Vsaďte na křídový popisovač na sklo!

Vánoční truhlíky s chvojím a světýlky jsou taková okenní klasika. O něco luxusnější nádech však vašim oknům vtisknete, když navíc skla z vnitřní strany jemně pomalujete bílým, křídovým fixem na sklo. Fantazii se meze nekladou. Krásně budou vypadat decentní malůvky v podobě větviček, jednoduchých ozdob či minimalistických věnečků, stejně jako bohatě malované zasněžené krajinky nebo vesničky.

S různou denní dobou se navíc kresby křídovým fixem efektně mění. Přes den, když je venku světlo, je nejlépe uvidí kolemjdoucí. Bíle zdobené okno bude působit, jako by ho pohádkově pomaloval mráz. Za tmy zase malůvky nejvíc vyniknou uvnitř a budou vám tak dělat příjemnou vánoční společnost třeba po návratu z náročného dne v práci.

Pokud si zdobení křídovým popisovačem oblíbíte, zdaleka se nemusíte omezit pouze na okna. Mrazivou vánoční atmosféru si doma s jejich pomocí vykouzlíte třeba i na zrcadlech či skleněných vitrínách. Křídové popisovače na sklo navíc seženete v mnoha barvách. A až vás malby omrzí, umyjete skleněnou plochu obvyklým způsobem a po křídových ozdobách nezbude ani památky

Během samotného malování doporučujeme křídový popisovač občas vrátit do svislé polohy, zatřást s ním a párkrát zmáčknout hrot o papír, aby se barva nanášela rovnoměrně. Také je lepší si celý obrázek nejprve rozmyslet, zvlášť, když se jedná o složitější motiv. Není dobré malovat přes sebe, malůvka se v těchto místech na skle neudrží. Hrot fixu se navíc obalí zaschlou barvou a nemaluje tak sytě. Jinak je ale zdobení skleněných ploch křídovým popisovačem jednoduché a skvěle se touto kreativní činností odreagujete.

Tak směle do toho!

Vytvořte si doma útulnou atmosféru s dekoracemi v severském stylu

Leave a Reply

Your email address will not be published.